MENU
(+90) 246 211 36 04
Pts - Cts: 09:00 - 18:30
Ürün Kodu: ARM-BHR-101
Stok Durumu: Stoklar tükendi

Lotus Çiçeği Seramik Buhurdanlık

Aromatik Kokuların Büyüsü, Ortam Havalandırma, Tütsü.
%940,86TL44,90TL
Markalar

İçindekiler: Kaliteli seramik hamurundan yüksek derecede fırında pişirme ile tamamen el yapımı olarak üretilmiştir. Aromatik uçucu yağları damlattığınız bölgenin üstüne ve altına sıcaklıktın etkilenmemesi için renkli sır yapılarak imal edilmiştir.


Boyut: Lotus çiçeği motifli buhurdanlık. Boy: 10 cm. En : 9 cm. Aromaterapik Yağ Haznesi : 7,5 cm. Ağırlık : 220 gr.

 

Kullanım Şekli: Aromatik uçucu yağlarla bulunduğunuz ortamda şık tasarımlı lotus çiçeği buhurdanlığın haznesine bir miktar su ekleyerek içerisine aromatik uçucu yağ çeşidine, ortamın büyüklüğüne ve isteğe göre 1-3 damla damlatılır. Lotus çiçeği buhurdanlığın mumluk kısmına aromaterapik tealight mumlarımızdan koyarak kullanabilirsiniz.

Tüketici İçin Uyarılar: Yangın riskini önlemek için, kolay tutuşabilen ve alevlenebilecek eşyalardan uzakta kullanınız. Çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız.

 

-+

 • Açıklama
 • Yorumlar (1)
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri
 • Açıklama

  Lotus Çiçeği Buhurdanlık


  Lotus çiçeği, en derin ve en kalın çamurdan en güzel şekilde çiçek açar. Lotus Çiçeği; ilk bakışta bitkinin simetrisi ve renkleri kesinlikle çarpıcıdır, ancak nilüferin zarif dış yüzeyinin altında neredeyse zaman kadar eski daha derin bir anlam yatmaktadır. Çiçek, birçok Doğu kültüründe büyük sembolik ağırlığa sahiptir ve dünyanın en kutsal bitkilerinden biri olarak kabul edilir. Öyleyse, onu bu kadar özel kılan bu özel çiçekle ilgili nedir?

  Başlangıç ​​olarak, nilüferin diğer bitkilerden farklı bir yaşam döngüsü vardır. Kökleri çamura saplanmış, her gece nehir suyuna dalar ve ertesi sabah mucizevi bir şekilde yeniden çiçek açar. Birçok kültürde bu süreç, çiçeği yeniden doğuş ve ruhsal aydınlanma ile ilişkilendirir. Günlük yaşam, ölüm ve yeniden ortaya çıkma süreciyle, nilüferin böyle bir sembolizme sahip olmasına şaşmamalı. Bu anlamlardan dolayı nilüfer, bazı kültürlerde genellikle ilahi figürlerin yanında görülür. Mısırlılar için çiçek evreni temsil ediyor. Hindu kültüründe tanrı ve tanrıçaların nilüfer tahtlarında oturduğu söylenir. Ve uzun süredir devam eden bir Budist hikayesi, Buda'nın yüzen bir nilüferin tepesinde göründüğünü ve Dünya'daki ilk ayak seslerinin lotus çiçekleri bıraktığını belirtir. Tanrılar kadar ilahi olan yeniden doğuş çiçeğinin de sihirli özellikler içerdiği düşünülüyordu. Eski Mısırlılar, Ölüler Kitabı dönüşüm büyülerinde görüldüğü gibi nilüferlerin ölenleri diriltme yeteneğine sahip olduğuna inanıyorlardı. Her çiçeğin renginin kendi sembolizmi de vardır. Budist uygulayıcılar için, beyaz bir lotus saflığı sembolize ederken, sarı bir lotus ruhsal yükseliş ile ilişkilidir. Bununla birlikte, asıl soru kalır: Çiçek, her şeyi kapsayan bu kadar manevi önemi nasıl elde etti? Lotus çiçeğinin günlük dirilişi kesinlikle ilginç ve kesinlikle canlanmanın sembolü. (Bu, onu yaralanma veya travmatik bir deneyimden kurtulan herkes için mükemmel bir hediye yapar.) Ancak çiçeğin aynı zamanda büyüleyici bir yaşama isteği vardır. Bir nilüfer tohumu susuz binlerce yıl dayanabilir ve iki yüzyıl sonra filizlenebilir. Çiçek, Avustralya veya Güney Asya'daki bulanık nehir suyunun çamurları gibi pek olası olmayan yerlerde de çiçek açar. Sadece çamurda sığınak bulmakla kalmaz, aynı zamanda taçyapraklarındaki mumsu koruma tabakası nedeniyle, güzelliği her sabah yeniden çiçek açtığında pırıl pırıl bir şekilde etkilenmez. Son görüldüğü kadar güzel geri dönerek kendini diriltmeye devam ediyor. Yenilgiyi kabul etmeyi bu kadar reddederken, bu çiçeği sarsılmaz bir inançla ilişkilendirmemek neredeyse imkansızdır. Kültürler nilüfer çiçeğini büyük ölçüde manevi bir figür olarak adlandırsa da içimizdeki inancın en özel simgesidir. Kadim kültürümüzde yer bulan ve asırlardan beri kullanılan tütsüyle benzer özelliktedir. Tütsüde bitki, çiçek ve reçine, gibi maddeler kullanılırken buhurdanlıkta bitkilerden elde edilen aromaterapik uçucu yağlar kullanılır.

  Faydaları

  Lotus çiçeği buhurdanlık ile; lotus çiçeğinin mistik havasını aromaterapik doğal/organik yağlarla bir araya getirdiğinizde kendine mükemmel bir aromaterapi uygulayabilirsiniz. Uçucu yağların antioksidan, antienflamtuvar, antiseptik vb birçok özelliğinden doğal bir yolla faydalanabilirsiniz. Oldukça şık tasarımlı ve üzeri sırlanmış olan buhurdanlık ev, iş yeri vb birçok ortamda dekoratif ve fonksiyonel olarak kullanılabilir. Doğal malzemeden el işçiliği ile fırınlanarak üretilen seramik buhurdanlığınızı uzun süre, yıpranmadan kullanabilirsiniz. Mükemmel bir hediye alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Buhurdanlıklar; doğallığın ortamınıza yansımasına aracılık edecek ve özgün mistik bir ambiyans yakalayabileceksiniz. Yaşam alanlarınızda ortam temizleyici ve değiştirici, rahatlatıcı, huzur ve mutluluk verici gibi birçok olumlu duyguyu aromaterapik uçucu yağlarımızı kullanarak yakalayabilirsiniz. Aromaterapik uçucu yağların doğal etkilerinden buhurdanlık yoluyla faydalanabilirsiniz. Gün sonunda, dinlenirken, kitap okurken, müzik dinlerken, iş yerinde bir mola verdiğinizde, uyku öncesi organik lavanta yağımız ve isteğe göre eklenebilecek aromaterapik yağlarla uyku kalitenizi arttırabilirsiniz.

  Health and Sleep ürünleri %100 organik veya doğal ve saf hammaddeler ile formüle edilir. Ürünün faydaları tamamen bilimsel literatür ışığında verilmektedir. Sadece tavsiye niteliğindedir. Tedavi amaçlı kullanılamaz.

   

  Tüketici için Uyarılar


  Yangın riskini önlemek için, kolay tutuşabilen ve alevlenebilecek eşyalardan uzakta kullanınız. Çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde kullanınız. Hava akımından uzak bir yerde yakıp, devrilme gibi olası kazalara karşı görüş alanınızdan çıkarmayınız. Kullanım şeklini mutlaka okuyunuz. Aromatik uçucu yağlarınızı kullanırken bir miktar su eklemeniz uçucu yağlarınızın otama homojen yayılmasını ve buhurdanlığın haznesinin kararmasını önleyecektir. Buhurdanlığın suyu tükendiğinde soğumasını bekleyerek daha sonra su ekleyiniz, aksi taktirde buhurdanlık çatlayabilir. Buhurdanlığın bir miktar soğumasını bekleyerek tekrar su ekleyebilirsiniz.

  Solunum sistemi hastalığı olan kişilerin, bebeklerin ve hamilelerin bulunduğu ortamlarda kullanmayınız. Direk olarak vücuda temas ettirmeyiniz, alerjiye neden olabilir. 

   

  Aromaterapi hakkında merak ettiklerinizi ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Blog Sayfamızı ziyaret ediniz!!!

 • Yorumlar (1)

  1 yorum
  Yorum Yap
  Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri

  Kargo ve Teslimat

  Ürünlerinizin kargo şirketine teslim edilmesi sonrası, teslimat sırasında yaşanabilecek olası problemlerde en hızlı çözüm için, ilgili kargo şirketi ile size verdiğimiz sipariş numarasını vererek iletişim kurmanızdır. Ürünlerinizin teslimatı konusunda yaşamış olduğunuz sorunların hızlı ve etkin bir şekilde çözümü için, Health&Sleep ekibi tarafından mümkün olan iletişim desteği de sağlanacaktır.

  Siparişiniz sırasında belirtmiş olduğunuz teslim adresinde size ulaşılamazsa, ürünleriniz adresinizin bağlı olduğu ilgili kargo şubesine sizi bekler. Ürünlerinizi 3 iş günü içerisinde bağlı olduğunuz kargo şubesinden teslim alabilirsiniz. Kargo şubesinden belirtilen süre içerisinde alınmayan gönderiler, kargo şirketi sözleşmesi gereği firmamıza geri iade edilir. İade edilen ürünlerin tekrar gönderilmesi ise karşı ödemeli olarak yapılacağını hatırlatmak isteriz.

  Ürünlerinizi teslim almadan önce mutlaka paketin hasarlı olup olmadığını, ürünlerin tam ve eksiksiz olduğunu kontrol etmeli ve taşınma sırasında bir hasar meydana gelmişse kargo görevlisinden hasar tespit tutanağı düzenlemesini talep etmelisiniz.

  Ödeme Metodları
  Kredi kartı (3D Secure), EFT/Havale, Kapıda ödeme seçenekleri ile güvenli ve kolay sipariş verebilirsiniz.


Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

whatsapp-logo