MENU
(+90) 246 211 36 04
Pts - Cts: 09:00 - 18:30
Ürün Kodu: ARM-GLY-109
Stok Durumu: Ön sipariş

Doğal Isparta Gül Yağı 1 gr

Isparta gülünden elde edilen nadide bir yağ, Huzur ve Mutluluk.
109,90TL
Markalar

İçindekiler: Doğal Isparta Gül Yağı. Doğal Isparta Gül Yağı içeriğinin analizlerine ürün sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kullanım Şekli: 10 ml sabit yağ içerisine 1 ml uçucu yağ ekleyerek kendiniz için özel bir karışım hazırlayabilirsiniz. Vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın havasını değiştirmek ve uçucu yağın bileşenlerinden faydalanmak için, buhurdanlık veya difüzörün içerisindeki suya, saf uçucu yağı isteğiniz miktarda damlatarak kullanabilirsiniz. Aromaterapi amaçlı kullanabilirsiniz.

Tüketici İçin Uyarılar: Haricen kullanılır. Uçucu yağı direk olarak cilde tatbik etmeyiniz, sabit yağ içerisine karıştırılarak kullanılmalıdır. Çocukların ulaşamayacağı uzakta, oda sıcaklığında, serin, kuru ve karanlık bir yerde, açıldıktan sonra ağzı kapalı olarak saklayınız. Göz ile temas ettirmeyiniz ve teması halinde bol su ile gözünüzü yıkayınız. Hamile ve çocukların doktor kontrolünde kullanması önerilir.-+

 • Açıklama
 • Yorumlar (1)
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri
 • Açıklama

  Isparta Gül Uçucu Yağı (Rosa damascena flower oil)

  Gül Yağı: Parfüm ve kozmetik sanayinin en önemli ve pahalı ham maddelerinden olan gül yağı pembe yağ güllerinin buharlı distilasyon yöntemiyle kaynatılmasıyla üretilir.

  Gül Yağı Üretiminin Serüveni

  Dünya standartlarına uygun kalitede gül yağı deniz seviyesinin 1050 m ve daha fazla yüksekliklerde yer alan, Isparta ve yöresinde yetiştirilen güllerden elde edilir. Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında toplanan güller, hava şartlarının da katkısı sonucu üstün kalitede gül yağı üretiminin gerçekleştirilmesini sağlar.

  Her gün sabahın erken saatlerinde hatta güneş doğmadan gül bahçelerinden toplanan gül çiçekleri fabrika gül ambarına getirilerek öbekler halinde dizilerek üretime hazır hale getirilir. Çiçek kazanlarına büyüklüğüne göre su ile doldurularak (çiçek kazanlarında bulunan belirli seviyeye kadar su doldurularak) üzerine tartımla gül çiçeği basılır. Kapaklar kapandıktan sonra, güş yağı uzmanları tarafından 2-3 Atmosfer su buharı basıncı altında distilasyona tabi tutulur. Yoğunlaşan yağlı su termostattan 30-35 derece altında ortalama 70-80 dakika damıtma yapılır. Bu işleme birinci distilasyon denir. Distilasyon sonunda nadide bir ürün olan ve Dünya’daki gül yağı üretiminin %65’ini oluşturan Isparta Gül Yağının hikayesi tamamlanmış olur.

  Faydaları

  Isparta Gül Yağı, doğal gül çiçeklerinden su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır.  Cildi kirden, yağdan arındırır. Gebelik ve güneş lekelerinin görünümünü hafifletir. Doğal makyaj temizleyicisi olarak sabit yağlarla kendinize özel karışım yapıp kullanabilirsiniz. Cildi canlandırır, parlaklık verir ve gençlik kazandırır. Bir bardak suya 1 damla gül yağı katarak gargara yapmak, ağız içinde oluşan bakterileri yok eder, ağız kokusunu önler. Kas ağrıları, burkulma, ödem gibi sorunlarda gül yağı ile masaj faydalı olur. Gül yağı ile karın kısmına masaj yapıldığında sindirim sisteminin fonksiyonları hızlanır. Gül yağı katılmış su ile duş alınması, küvetin doldurulduğu suya gül yağı katılması, ortam havasına gül yağı ile aromaterapi yapılması stres ve depresif durumlarda etkili olur. Gül yağının; dinlendirici, rahatlatıcı ve huzur verici bir etkisi vardır. Sentetik koku, boya ve koruyucu, paraben, sülfat, SLES ve SLS içermez. Çevre dostu ve vegan kullanımına uygundur. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

  Health and Sleep ürünleri %100 organik veya doğal ve saf hammaddelerle ile formüle edilir.

  Tüketici İçin Uyarılar

  Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz. Haricen kullanım içindir. Gıda maddelerinden uzak tutunuz. Topikal uygulamalarda seyreltilerek kullanılmalıdır. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Göz ile temasından kaçınınız, temas halinde bol su ile yıkayınız. Oda sıcaklığında, direkt güneş ışığından uzakta, ağzı sıkıca kapalı olarak saklayınız.

  Aromaterapi hakkında merak ettiklerinizi ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Blog Sayfamızı ziyaret ediniz!!!


 • Yorumlar (1)

  1 yorum
  Yorum Yap
  Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri

  Kargo ve Teslimat

  Ürünlerinizin kargo şirketine teslim edilmesi sonrası, teslimat sırasında yaşanabilecek olası problemlerde en hızlı çözüm için, ilgili kargo şirketi ile size verdiğimiz sipariş numarasını vererek iletişim kurmanızdır. Ürünlerinizin teslimatı konusunda yaşamış olduğunuz sorunların hızlı ve etkin bir şekilde çözümü için, Health&Sleep ekibi tarafından mümkün olan iletişim desteği de sağlanacaktır.

  Siparişiniz sırasında belirtmiş olduğunuz teslim adresinde size ulaşılamazsa, ürünleriniz adresinizin bağlı olduğu ilgili kargo şubesine sizi bekler. Ürünlerinizi 3 iş günü içerisinde bağlı olduğunuz kargo şubesinden teslim alabilirsiniz. Kargo şubesinden belirtilen süre içerisinde alınmayan gönderiler, kargo şirketi sözleşmesi gereği firmamıza geri iade edilir. İade edilen ürünlerin tekrar gönderilmesi ise karşı ödemeli olarak yapılacağını hatırlatmak isteriz.

  Ürünlerinizi teslim almadan önce mutlaka paketin hasarlı olup olmadığını, ürünlerin tam ve eksiksiz olduğunu kontrol etmeli ve taşınma sırasında bir hasar meydana gelmişse kargo görevlisinden hasar tespit tutanağı düzenlemesini talep etmelisiniz.

  Ödeme Metodları
  Kredi kartı (3D Secure), EFT/Havale, Kapıda ödeme seçenekleri ile güvenli ve kolay sipariş verebilirsiniz.


Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

whatsapp-logo