MENU
(+90) 246 211 36 04
Pts - Cts: 09:00 - 18:30
Ürün Kodu: SBY-ÇOY-102
Stok Durumu: 2-3 Gün

Çörek Otu Yağı 100 ml

Antioksidan Etki, Koruyucu Direnç Etkisi, Metabolik Denge.
44,90TL
Markalar

İçindekiler: Nigella sative tohumu yağı. %100 saf soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiştir. Çörek otu yağı içeriğinin analizlerine ürün sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kullanım Şekli: Nemlendirici ve cildi iyileştirici özelliği vardır. Esansiyel yağlar için, taşıyıcı yağ olarak kullanılır. Vücuda direk olarak uygulandığında cildi besler ve nemlendirir. Ağız yoluyla da kullanılabilir. Sabah kahvaltından sonra yetişkinler için 1 tatlı kaşığı, çocuklar için 1 çay kaşığı tüketimi önerilir. Aromaterapi amaçlı da kullanabilirsiniz.

Tüketici İçin Uyarılar: Haricen kullanılır. Çocukların ulaşamayacağı uzakta, oda sıcaklığında, serin, kuru ve karanlık bir yerde, açıldıktan sonra ağzı kapalı olarak buzdolabında saklayınız. Direk olarak güneşle temas ettirmeyiniz. Göz ile temas ettirmeyiniz ve teması halinde bol su ile gözünüzü yıkayınız. Hamile ve çocukların doktor kontrolünde kullanması önerilir. 

-+

 • Açıklama
 • Yorumlar (0)
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri
 • Açıklama

  Çörek Otu Yağı (Nigella sative)

  Çörek Otu Yağının Serüveni

  Nigella sative'nın en erken ekimi hakkındaki arkeolojik kanıtlar, Tutankhamun'un mezarı da dahil olmak üzere eski Mısır'daki çeşitli yerlerde bulunan çörek otu tohumlarıyla üç bin yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Tohumlar, M.Ö. 2. binyıldan itibaren Türkiye'deki bir Hitit şişesinde de bulunmuştur. Çörek otu; yiyeceklere tat vermek için Eski Dünya'nın bir çeşnisi olarak kullanılmış olabilir. İbni Sina El-Kânûn Fi't-Tıb adlı eserinde çörek otunu dispne tedavisi, metabolizmayı uyardığını, uyuşukluğu ve halsizliği engellediğini savunmaktadır.  Ayrıca Orta Doğu'da geleneksel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Çörek otunun çeşitli özellikleri dini kaynaklarda da vurgulanmaktadır. İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in (SAS) “Şu kara taneyi (çörek otu) kullanın, ölümden başka her şeye devadır” sözü kutsanmış tohum çörek otunun çok yönlü sağlık etkilerine dikkat çekmesi açısından çok önemlidir.

  Faydaları

  Metabolizmayı uyarıcı ve enerji arttırıcı etkisi vardır. Solunum sistemini destekler, detoks etkisi gösterir, ateşi düşürür, soğuk algınlığı giderir, baş ve diş ağrına iyi gelir, yara tedavisinde etkilidir ve barsak parazitlerini düşürme  ve vücut ısısını dengeleme özellikleri vardır.

  Çörek otu yağı, antioksidan ve anti-enflamatuar bileşik olan timokinonu sayesinde çok güçlü bağışıklık desteği oluşturur. Aromaterapik masaj yağı olarak da kullanılır.

  Sentetik koku, boya ve koruyucu, paraben, sülfat, SLES ve SLS içermez. Çevre dostu ve vegan kullanımına uygundur. Hayvanlar testleri yapılmamıştır.

  Health and Sleep ürünleri %100 organik veya doğal ve saf hammaddeler ile formüle edilir.

  Ürünün faydaları tamamen bilimsel literatür ışığında verilmektedir. Sadece besin desteği ve tavsiye niteliğindedir. Tedavi amaçlı kullanılamaz.

   

  Tüketici İçin Uyarılar

  Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz. Haricen kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Göz ile temasından kaçınınız, temas halinde bol su ile yıkayınız. Oda sıcaklığında, direkt güneş ışığından uzakta, ağzı sıkıca kapalı olarak saklayınız.


  Aromaterapi hakkında merak ettiklerinizi ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Blog Sitemizi ziyaret ediniz!!!


 • Yorumlar (0)

  0 yorum
  Yorum Yap
  Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri

  Kargo ve Teslimat

  Ürünlerinizin kargo şirketine teslim edilmesi sonrası, teslimat sırasında yaşanabilecek olası problemlerde en hızlı çözüm için, ilgili kargo şirketi ile size verdiğimiz sipariş numarasını vererek iletişim kurmanızdır. Ürünlerinizin teslimatı konusunda yaşamış olduğunuz sorunların hızlı ve etkin bir şekilde çözümü için, Health&Sleep ekibi tarafından mümkün olan iletişim desteği de sağlanacaktır.

  Siparişiniz sırasında belirtmiş olduğunuz teslim adresinde size ulaşılamazsa, ürünleriniz adresinizin bağlı olduğu ilgili kargo şubesine sizi bekler. Ürünlerinizi 3 iş günü içerisinde bağlı olduğunuz kargo şubesinden teslim alabilirsiniz. Kargo şubesinden belirtilen süre içerisinde alınmayan gönderiler, kargo şirketi sözleşmesi gereği firmamıza geri iade edilir. İade edilen ürünlerin tekrar gönderilmesi ise karşı ödemeli olarak yapılacağını hatırlatmak isteriz.

  Ürünlerinizi teslim almadan önce mutlaka paketin hasarlı olup olmadığını, ürünlerin tam ve eksiksiz olduğunu kontrol etmeli ve taşınma sırasında bir hasar meydana gelmişse kargo görevlisinden hasar tespit tutanağı düzenlemesini talep etmelisiniz.

  Ödeme Metodları
  Kredi kartı (3D Secure), EFT/Havale, Kapıda ödeme seçenekleri ile güvenli ve kolay sipariş verebilirsiniz.


Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

whatsapp-logo